Atrakcje turystyczne Zaplanuj wycieczkę Wydarzenia Oferta turystyczna Kontakt
Zobacz, zaplanuj, zadzwoń, zamów przewodnika lub zleć przygotowanie i obsługę wycieczki po Mazurach! Telefon 511 596 717, e-mail: pomazurach@pomazurach.pl

Aktualna pogoda:
Wszelkie prawa zastrzeżone
Dodaj obiekt do planowanej wycieczki
Śluza Wilhelmshof(Marinowka)
Powiat obwód kalingradzki, współrzędne 54°43'69" N, 21°36'44" E
Zdjęcie satelitarne
mapa
Kliknij, aby otworzyć mapę

Śluza Wilhelmshof/Marinowka – znajduje się ok. 14,85km od ujścia Kanału Mazurskiego do rzeki Łyny. Śluza komorowa żelbetowa o długości komory 45,5m i szerokości 7,6m. Spad 7,50m. Głowa dolna niezabudowana z wrotami stalowymi, łukowymi. Wrota dwuskrzydłowe, zamykane kątowo, uszczelnione bursem dębowym. Kładka komunikacyjna (prawdopodobnie) zamontowana była na obu skrzydłach wrót. Przy głowie dolnej znajduje się żelbetowy most drogowy, nie zespolony z głową dolną śluzy. Z podstawy na szczyt głowy dolnej prowadzą schody.

Na głowie górnej wrota stalowe, klapowe. Komora śluzy z dylatacjami. Brak zbiornika oszczędnościowego.

Budynek służbowy dla operatora śluzy posadowiony był po lewej stronie śluzy (patrząc od ujścia). Zabudowania nie zachowały się, pozostały jedynie części fundamentów i betonowy pojemnik na śmieci. Śluza budowana była w latach 1911 – po1935 i wykończona została w 100%. Obecnie najbardziej zdewastowana ze wszystkich śluz północnego odcinka Kanału Mazurskiego, niesprawna.
 

Galeria zdjęć

Komentarze
Dodaj komentarz
Imię:
Komentarz: