Atrakcje turystyczne Zaplanuj wycieczkę Wydarzenia Oferta turystyczna Kontakt
Zobacz, zaplanuj, zadzwoń, zamów przewodnika lub zleć przygotowanie i obsługę wycieczki po Mazurach! Telefon 511 596 717, e-mail: pomazurach@pomazurach.pl

Aktualna pogoda:
Wszelkie prawa zastrzeżone
Dodaj obiekt do planowanej wycieczki
Śluza Georgenfelde(Ozierki)
Powiat obwód kalingradzki, współrzędne 54°39'79" N, 21°40'08" E
Zdjęcie satelitarne
mapa
Kliknij, aby otworzyć mapę

Śluza Georgenfelde/Ozierki Wolnyje – znajduje się ok. 20km od ujścia Kanału Mazurskiego do rzeki Łyny. Śluza komorowa żelbetowa o długości komory 45,5m i szerokości 7,6m. Spad 15,50m. Głowa dolna zabudowana. Przy głowie dolnej  most stanowiący integralną jej część (konstrukcja mostu betonowa, nawierzchnia asfaltowa). W głowie dolnej zasuwa stalowa, opuszczana.

Na głowie górnej wrota stalowe, klapowe. Komora śluzy z dylatacjami. Śluza wyposażona jest w dwa zbiorniki oszczędnościowe po obu jej stronach.

Po prawej stronie koryta kanału, prze śluzą posadowione były dwa budynki służbowe. Jeden dwurodzinny dla stróża budowlanego i operatora śluzy. Drugi budynek czterorodzinny dla pracowników obsługi śluzy. Zabudowania nie zachowały się, pozostały nieliczne resztki gruzu po fundamentach . Śluza budowana była w latach 1935 – 1942 i wykończona została w 100%. Obecnie zdewastowana, niesprawna.
 

Galeria zdjęć

Komentarze
Dodaj komentarz
Imię:
Komentarz: